Drewno sosnowe lub termo-drewno
Drewno sosnowe lub termiczne
Kształt beczek do sauny pochodzi z "starzejących się beczek", które od samego początku służyły do fermentacji wina i dojrzewania innych napojów. Ze względu na ten wyjątkowy kształt, lufa jest bardzo popularnym typem sauny, ładnie wkomponowana w ogród lub podwórko.
Beczki do sauny w dwóch średnicach: 1,97 m lub 2,27 m, z drewna sosnowego
lub termo-drewna, o grubości ścianki 46 mm i podłodze 18 mm. Wysokość beczek 1,97 m wynosi 2080 mm, a 2,27 m beczki - 2380 mm.
Beczki zaczynające się od długości 3,5 m są wyposażone w szatnię o długości 1,0 m i od 4,5 m - z szatnią o długości 1,5 m.
Standardowy zestaw zawiera:

beczkę drewnianą, taśmy zaciskowe ze stali nierdzewnej, taras 0,6 m (możliwy bez tarasu), dach kryty gontem bitumicznym, drewniane
drzwi z hartowanym oknem z podwójnymi szybami, drewnianą rączkę i zamek,
2 hartowane podwójne szyby w oknach z przodu lub z tyłu beczki, hartowane szklane drzwi (jeśli beczki z szatnią), żaroodporne płyty grzejnika, 2 ławki.

Beczka sauna może pomieścić od 2 do 8 osób, w zależności od wybranego rozmiaru beczki.
UWAGA
Nie wszystkie ceny podane na stronie są cenami aktualnymi. W związku z obecną sytuacją i dynamicznym wzrostem cen drewna ceny są na bieżąco aktualizowane, po wcześniejszym otrzymaniu od klienta informacji na jaki domek przedstawić ofertę.
Zapraszamy do kontaktu.
2 - 4 os.
od 11 100 PLN

Sauna Beczka 1,7 m/Ø 1,97 m

Zobacz
4 - 6 os.
od 14 700 PLN

Sauna Beczka 2,4 m/Ø 1,97 m
Sauna Beczka 2,4 m/Ø 2,27 m

Zobacz
4 - 6 os.
od 15 500 PLN

Sauna Beczka 3,0 m/Ø 1,97 m
Sauna Beczka 3,0 m/Ø 2,27 m

Zobacz
6 - 8 os.
od 19 300 PLN

Sauna Beczka 3,5 m/Ø 1,97 m z szatnią
Sauna Beczka 3,5 m/Ø 2,27 m z szatnią

Zobacz
6 - 8 os.
od 20 500 PLN

Sauna Beczka 4,0 m/Ø 1,97 m z szatnią
Sauna Beczka 4,0 m/Ø 2,27 m z szatnią

Zobacz
6 - 8 os.
od 21 400 PLN

Sauna Beczka 4,5 m/Ø 1,97 m z szatnią
Sauna Beczka 4,5 m/Ø 2,27 m z szatnią

Zobacz
6 - 8 os.
od 21 900 PLN

Sauna Beczka 4,8 m/Ø 1,97 m z szatnią
Sauna Beczka 4,8 m/Ø 2,27 m z szatnią

Zobacz
6 - 8 os.
od 23 100 PLN

Sauna Beczka 5,9 m/Ø 1,97 m z szatnią
Sauna Beczka 5,9 m/Ø 2,27 m z szatnią

Zobacz
Oprócz standardowego zestawu, klient może wybrać hartowane szklane drzwi zamiast standardowych drewnianych drzwi zewnętrznych, panoramiczne szkło hartowane do połowy pleców lub całego tyłu beczki. Również gonty bitumiczne do beczek, można zastąpić drewnianym gontem (wykonanym z Aspen). Oferujemy elektryczne grzejniki Harvia oraz piece do wypalania drewna koncernu Finish.
Materiały użyte do produkcji
Drewno sosnowe
Beczka do sauny wykonana jest z drewna sosnowego lub termo - drewna. Odnawialne europejskie sosny są jednymi z najważniejszych pod względem handlowym gatunków drzew cenionych za ich jakość drewna na całym świecie. Drewno sosnowe jest lekkie o regularnej konsystencji, cenione za przyjemny zapach. Sosny są gęstsze, żywiczne, a zatem bardziej trwałe niż świerki. Drewno sosnowe jest elastyczne w użyciu, odpowiednie do termicznej i chemicznej modyfikacji, dlatego jest szeroko stosowane w przemyśle budowlanym i meblarskim.
Termo drewno
Wszystkie techniki modyfikacji poprawiają właściwości drewna, takie jak wchłanianie wilgoci, stabilność wymiarowa, wytrzymałość biologiczna, twardość i kolor. Zmodyfikowane produkty z drewna idealnie nadają się do trudnych warunków i zmieniających się warunków klimatycznych, które mają wpływ na powierzchnie zewnętrzne, tarasy lub sauny.
Drewno sosnowe modyfikowane termicznie jest naturalnym wyborem dla użytkowników końcowych, dla których pożądana jest długoterminowa trwałość i stabilność wymiarowa. Jest świetnym materiałem dla produktów, na które wpływają zmieniające się warunki klimatyczne, które mają wpływ na zewnętrzne okładziny i konstrukcje ogrodowe. Do wnętrz, atrakcyjny brązowy wygląd i usuwanie żywicy sprawia, że produkt jest dobrym wyborem do zastosowania w saunach.

Drewno sosnowe termo - drewno produkowane jest przy użyciu wysokiej temperatury i pary. Ponieważ podczas procesu nie dodaje się żadnych substancji chemicznych, zawiera tylko substancje odnawialne. W wyniku procesu termo-drewna, stabilność wymiarowa, wytrzymałość biologiczna i właściwości izolacyjne są stale ulepszane. Właściwości są spójne w całym przekroju.

Thermo drewno sosnowe:
- Jest to wybór przyjazny dla środowiska
- Jest ekologiczny - nie zawiera żadnych chemikaliów
- Zachowuje atrakcyjny wygląd
- Zapewnia trwałość biologiczną i stabilność wymiarową
- Nie zawiera żywicy
Dach - Gonty bitumiczne
Do pokrycia dachów kratownicowych stosuje się wykończenie fabryczne Icopal SBS modyfikowane i włókno szklane bitumiczne wzmocnione bitumicznie o gramaturze 120 g / m². Modyfikacja SBS zwiększa elastyczność, siłę aplikacji i trwałość membrany gontów. Górna warstwa membran jest pokryta granulatem mineralnym. Odcień granulek uzyskiwany jest z naturalnych materiałów, dlatego gwarantowany jest wyjątkowo długotrwały kolor gontów.
Dolna warstwa gontu jest pokryta bitumem klejącym. W upałach słońca zachodzące na siebie gonty przyklejają się do siebie, tworząc warstwę hydroizolacyjną, która zapewnia doskonałą odporność na przeciekanie dachu. Podczas montażu gonty muszą być przybite gwoździami bez usuwania ochronnej silikonowej membrany.

Trwały
Hermetyczne
Ognioodporny
Minimalizuje przyrost energii słonecznej (ochrona przed promieniowaniem UV)
Zapobiega stratom ciepła
Nieprzepuszczalny dla deszczu, śniegu i gradu
Odporny na wiatr, mróz i wilgoć
Odporny na wahania temperatury
Długotrwały kolor
Izoluj od deszczu i gradobicia
Zapobiec rozwojowi pleśni, porostów i roślin
Komin
Dwuwarstwowy komin składa się z dwóch (wewnętrznych i zewnętrznych) rur o różnych średnicach i izolacji termicznej między nimi. Rura wewnętrzna wykonana jest ze stali nierdzewnej i może być wykonana w grubości 0,6 mm, 0,8 mm lub 1 mm, w zależności od potrzeb. Rura zewnętrzna wykonana jest ze stali ocynkowanej i pomalowanej ze stali galwanizowanej.

Wszystkie części komina można łatwo zmontować, łącząc elementy, aby zapewnić hermetyczność i dobre funkcjonowanie systemu.
Drzwi
Beczka do sauny ma drzwi wykonane z drewna sosnowego z oknem z podwójnymi szybami. Okno zapewnia więcej światła w beczce i służy jako element dekoracji. Zestaw drzwi składa się z ramy drzwi, skrzydła drzwi, okna z podwójnymi szybami, regulowanych zawiasów, zamka i drewnianego uchwytu.
Brama do sauny jest twarda, wykonana z wielowarstwowego klejonego drewna sosnowego, dlatego nie pęka ani nie wypacza się. Ościeżnice drzwi mają grubość 45 mm.
Firma
Defero Renata Rakowska
NIP: 847-151-23-76 REGON: 200328088
woj. warmińsko - mazurskie
Email
biuro@defero-wood.pl


Telefon
tel. 507 - 460 - 913
tel. 787 - 900 - 020
UWAGA: Nie wszystkie ceny podane na stronie są cenami aktualnymi. W związku z obecną sytuacją i dynamicznym wzrostem cen drewna ceny są na bieżąco aktualizowane, po wcześniejszym otrzymaniu od klienta informacji na jaki domek przedstawić ofertę. Zapraszamy do kontaktu.